Programy wspomagające firmy są dla nas tylko często niezrozumiałymi skrótami z języka angielskiego, ale tak naprawdę to niezwykle przydatne narzędzia i oprogramowania, które pozwalają firmie na bardziej efektywne działanie.

Wiele firm na szeroką skalę wykorzystuje systemy CRM, które pozwalają na budowanie satysfakcjonujących dla obu stron relacji firmy z klientem. Jego zastosowanie ma wiele zalet, jest korzystne zarówno dla firmy jak i dla kontrahentów.

Więcej…

Jak poprawić relacje z klientami w firmie? Poprawne relacje z klientami w firmie są niezwykle istotne dla właściwego działania całego przedsiębiorstwa.

Jak sprawić, by były to kontakty dobrej jakości oraz jak sprawnie i szybko nawiązywać nowe relacje? Mogą nam w tym pomóc nowatorskie, ale niezwykle skuteczne systemy CRM. Są to aplikacje, pozwalające nam na lepsze i trwalsze nawiązywanie relacji z klientami oraz jednocześnie znacznie zwiększenie zysków ze sprzedaży w naszej firmie.

Więcej…

Bardzo często na specjalistyczne systemy informatyczne decydują się wyłącznie duże firmy i korporacje, które mają odpowiednie środki w budżecie przeznaczone właśnie na tego typu działania.

Poza tym wdrożenia systemów informatycznych wymagają także sporo czasu, który potrzebny jest na wprowadzenie zmian. W przypadku małych i średnich firm problem polega na tym, że te firmy nie mają wystarczającej ilości czasu, który mógłby zostać przeznaczony na wdrożenie nowego systemu.

Więcej…
Programy do ściągania plików z sieci

Ściąganie plików z sieciW internecie znajdziemy jak wiadomo wszystko czego szukamy, tym bardziej nie brakuje popularnych programów do ściągania plików - muzycznych, wideo i gier.

Aby początkujący użytkownik mógł z nich korzystać bez przeszkód wiele z nich jest bardzo prostych w obsłudze i pozwala szybko ściągnąć prawie każdy film, piosenkę czy grę.

Niestety, korzystanie z nich może być nie zgodne z prawem, gdyż możemy nieświadomie złamać prawa autorskie ich twórców, dlatego trzeba zwrócić baczną uwagę na to co pobieramy i udostępniamy w sieci.

Według różnych źródeł muzyka najczęściej ściągana jest przez torrenty, czyli specjalny protokół wymiany plików. Popularnie jeszcze nie tak dawno temu programy typu P2P, jak Kazaa czy Napster, dziś zastąpiły ich nowocześni następcy jak programy BitTorrent, uTorrent i tym podobne. Działają na takiej zasadzie, że po uzyskaniu linku do danego pliku torrent można bezpłatnie pobierać różne pliki. Co ciekawe do ich wyszukiwania może służyć po prostu popularna wyszukiwarka Google.

W świetle prawa

Warto zwrócić uwagę, że w świetle polskiego prawa samo pobieranie plików chronionych prawem autorskim z internetu nie jest złamaniem prawa, gdyż brakuje takich przepisów które by to określały. Nie można jednak z całą pewnością natomiast ich udostępniać osobą trzecim. Dlatego problem z tego typu programami polega na tym, że większość z nich przy rozpoczynaniu pobierania natychmiast zaczyna także udostępniać pliki innym użytkownikom, co jak wiadomo robimy na własną odpowiedzialność. Tutaj jednak trzeba wspomnieć, że w niektórych programach tego typy można wyłączyć taką opcję.

Oczywiście w przypadku filmów rzecz ma się tak samo. Można je ściągać na swój komputer, ale tylko na własny użytek i nie wolno nam ich rozpowszechniać w żaden sposób. Istnieją nawet także specjalne aplikacje, które pozwalają nam wyszukiwać materiały wideo także w serwisach typu YouTube. Takie programy do ściągania filmów jak Ashampoo ClipFinder, VDownloader, aTube Catcher, ClipGrabumożliwiają nam wyszukiwanie, oglądanie, a nawet również i zapisywanie filmów na własny komputer.

Należy uważać

W sieci nie brakuje także podejrzanych stron oferujących rzekomo darmowy dostęp do filmów, muzyki i gier. Trzeba na nie uważać, bo mogą nas oszukać lub naciągnąć na drogie opłaty lub abonamenty. By obejrzeć film, użytkownik musi często wysłać SMS, zarejestrować się, zaakceptować nie świadomie regulamin z ukrytymi kosztami etc. Jeśli ktoś w sieci oferuje coś za darmo, lub oferta wydaje nam się zbyt atrakcyjna trzeba być czujnym by nie dać się naciągnąć.

Tak samo ma się sprawa w przypadku gier czy innych plików. Musimy zwracać uwagę na to co pobieramy, w przypadku oprogramowania korzystać ze sprawdzonych i legalnych serwisów typu pliki.pl i nie udostępniać plików do których nie mamy praw autorskich lub ich licencja na to nie pozwala. W sieci możemy również całkiem legalnie ściągać muzykę, oglądać filmy i pobierać gry korzystając ze stron które mają podpisane umowy z ich twórcami, za co często pobierają niewielkie opłaty.

 
Program Adobe Acrobat Reader w pigułce

Adobe Acrobat ReaderAdobe Acrobat Reader to program komp

Księgowość internetowa, online - wygodny sposób na rozliczenia księgowe

Księgowość internetowaKsięgowość internetowa, o

Strony firmowe

Strona internetowa

Tworzeniem stron internetowych zajmują się wykwalifikowani informatycy, którzy ...

Systemy CMS

Jest wiele różnych systemów zarządzania treścią. W oparciu o nie tworzy się now...

Technika realizacji strony www

Projektowanie stron internetowych to dość długotrwały proces, który obejmuje st...