Programy wspomagające firmy są dla nas tylko często niezrozumiałymi skrótami z języka angielskiego, ale tak naprawdę to niezwykle przydatne narzędzia i oprogramowania, które pozwalają firmie na bardziej efektywne działanie.

Wiele firm na szeroką skalę wykorzystuje systemy CRM, które pozwalają na budowanie satysfakcjonujących dla obu stron relacji firmy z klientem. Jego zastosowanie ma wiele zalet, jest korzystne zarówno dla firmy jak i dla kontrahentów.

Więcej…

Jak poprawić relacje z klientami w firmie? Poprawne relacje z klientami w firmie są niezwykle istotne dla właściwego działania całego przedsiębiorstwa.

Jak sprawić, by były to kontakty dobrej jakości oraz jak sprawnie i szybko nawiązywać nowe relacje? Mogą nam w tym pomóc nowatorskie, ale niezwykle skuteczne systemy CRM. Są to aplikacje, pozwalające nam na lepsze i trwalsze nawiązywanie relacji z klientami oraz jednocześnie znacznie zwiększenie zysków ze sprzedaży w naszej firmie.

Więcej…

Bardzo często na specjalistyczne systemy informatyczne decydują się wyłącznie duże firmy i korporacje, które mają odpowiednie środki w budżecie przeznaczone właśnie na tego typu działania.

Poza tym wdrożenia systemów informatycznych wymagają także sporo czasu, który potrzebny jest na wprowadzenie zmian. W przypadku małych i średnich firm problem polega na tym, że te firmy nie mają wystarczającej ilości czasu, który mógłby zostać przeznaczony na wdrożenie nowego systemu.

Więcej…
Na co należy zwrócić uwagę kupując laptopa?

Kupno laptopaWybór odpowiedniego laptopa jest zadaniem trudnym i czasochłonnym, ponieważ na rynku jest dostępnych wiele modeli, które różnią się na pozór tylko drobiazgami. Warto poświęcić czas na znalezienie idealnego sprzętu, który będzie nam służył przez lata. Na początek powinniśmy się zastanowić, do czego będziemy go wykorzystywać.

Jeżeli zamierzamy na naszym laptopie tylko korzystać z Internetu to nie jest nam potrzebny wielordzeniowy procesor czy duża pojemność RAM.

Matryca matowa czy błyszcząca?

Musimy się również zastanowić, gdzie najczęściej będziemy z laptopa korzystać. Czy chcemy go używać w domu czy może również na dworze. Jest to ważne dlatego, że źle dobrany ekran utrudni nam korzystanie ze sprzętu. Na sklepowych półkach znajdziemy laptopy z zarówno matową jak i błyszczącą matrycą. Ta ostatnia dobrze odwzorowuje kolory, są one bardziej ożywione i intensywne. Niestety błyszcząca matryca utrudnia korzystanie z laptopa na zewnątrz, szczególnie w słoneczny dzień. Promienie słońca oraz nasza twarz będzie odbijać się na ekranie, co dla niektórych jest dosyć irytującą sytuacją. Natomiast wybór matowej matrycy zapewni lepszy komfort korzystania z komputera, lecz niestety kolory będą troszkę słabszej jakości.

Inną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to zawiasy utrzymujące ekran. Nie mogą one chodzić za lekko ani powodować chwiania się wyświetlacza. Jeżeli tak się dzieje, to możemy spodziewać się szybkiego ich uszkodzenia.

Podzespoły laptopa

Najważniejszą jednakże rzeczą są podzespoły naszego przyszłego laptopa. Powinniśmy dostosować ich wybór do sposobu użytkowania komputera. Aktualnie możemy spotkać się z laptopami zaopatrzonymi w najnowszej generacji procesory Intela (Core i) oraz AMD, które najczęściej są zintegrowane z kartą graficzną. Powinniśmy unikać kupowania starszych generacji, bo aktualnie ich ceny się nie wiele różnią od najnowszych, które działają o wiele sprawniej. Warto zwrócić uwagę na pamięć RAM, absolutne minimum to 2GB, ale by zapewnić w miarę szybką prace należy uzbroić się w 4GB lub więcej.

Bateria

Kolejną rzeczą, na którą niestety nie zwracamy uwagi to bateria. Wielu producentów oszczędza na tym ważnym aspekcie. Proponują oni baterie, które wytrzymują godzinę lub dwie użytkowania komputera, co jest dużym utrudnieniem.

System operacyjny

Ważną rzeczą, która powinna również decydować o wyborze laptopa jest jego system operacyjny. Aktualnie w sprzedaży znajdziemy komputery z systemem Windows, Linux, Mac OS lub bez. Decydując się na zakup laptopa z Linuxem musimy pamiętać, że jest to system bezpłatny i pobieranie za niego opłaty jest niezgodne z prawem. Jeżeli przy wyborze laptopa będziemy mieć jakieś wątpliwości warto zapytać sprzedawcę, który udzieli konkretnych informacji i wskaże proponowane modele.

 
Komputery przemysłowe

Komputer przemysłowyKomputery przemysłowe bardzo z

Rozwiązania sieciowe

Sieć dostarcza nam nie tylko rozrywki, ale przede wszystkim wiadomości i in

Strony firmowe

Strona internetowa

Tworzeniem stron internetowych zajmują się wykwalifikowani informatycy, którzy ...

Systemy CMS

Jest wiele różnych systemów zarządzania treścią. W oparciu o nie tworzy się now...

Technika realizacji strony www

Projektowanie stron internetowych to dość długotrwały proces, który obejmuje st...