Programy wspomagające firmy są dla nas tylko często niezrozumiałymi skrótami z języka angielskiego, ale tak naprawdę to niezwykle przydatne narzędzia i oprogramowania, które pozwalają firmie na bardziej efektywne działanie.

Wiele firm na szeroką skalę wykorzystuje systemy CRM, które pozwalają na budowanie satysfakcjonujących dla obu stron relacji firmy z klientem. Jego zastosowanie ma wiele zalet, jest korzystne zarówno dla firmy jak i dla kontrahentów.

Więcej…

Jak poprawić relacje z klientami w firmie? Poprawne relacje z klientami w firmie są niezwykle istotne dla właściwego działania całego przedsiębiorstwa.

Jak sprawić, by były to kontakty dobrej jakości oraz jak sprawnie i szybko nawiązywać nowe relacje? Mogą nam w tym pomóc nowatorskie, ale niezwykle skuteczne systemy CRM. Są to aplikacje, pozwalające nam na lepsze i trwalsze nawiązywanie relacji z klientami oraz jednocześnie znacznie zwiększenie zysków ze sprzedaży w naszej firmie.

Więcej…

Bardzo często na specjalistyczne systemy informatyczne decydują się wyłącznie duże firmy i korporacje, które mają odpowiednie środki w budżecie przeznaczone właśnie na tego typu działania.

Poza tym wdrożenia systemów informatycznych wymagają także sporo czasu, który potrzebny jest na wprowadzenie zmian. W przypadku małych i średnich firm problem polega na tym, że te firmy nie mają wystarczającej ilości czasu, który mógłby zostać przeznaczony na wdrożenie nowego systemu.

Więcej…
Jak wyczyścić klawiaturę laptopa?

Czyszczenie klawiatury laptopaKlawiatura jest tym elementem laptopa, który najczęściej ulega zabrudzeniu. Brudna klawiatura nie tylko wygląda nieestetycznie ale także może utrudnić nam pracę na komputerze. Zacinające się klawisze to przecież nic przyjemnego. Na szczęście możemy sobie z tym poradzić w warunkach domowych.

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które mogą nam pomóc. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w sprężone powietrze, które jest dostępne w każdym sklepie komputerowym, pędzelek z twardym włosiem, miękką ściereczkę nie pozostawiającą kłaczków lub specjalne ściereczki do czyszczenia komputerów.

Zanim zabierzemy się do pracy należy wyjąć z laptopa płyty, odłączyć wszystkie urządzenia, a następnie wyłączyć go i odłączyć od źródła zasilania.

Czyszczenie sprężonym powietrzem jest najłatwiejszym sposobem. Wydmuchujemy nim powietrze dookoła klawiszy, następnie pędzelkiem wymiatamy wszystkie zabrudzenia, których nie udało się wydmuchać. Potem delikatnie przecieramy klawiaturę mokrą szmatką (pamiętajmy żeby szmatkę dokładnie wykręcić, żeby nie uszkodzić klawiatury) bądź specjalną ściereczką. Następnie tą samą szmatką przecieramy każdy klawisz z osobna, usuwamy w ten sposób zabrudzenia, które są przyklejone do klawiszy. Czekamy aż klawiatura wyschnie (jeżeli szmatka była mokra należy poczekać kilka godzin) .

Jeżeli nasza klawiatura jest bardzo brudna możemy spróbować ją rozebrać. Należy najpierw zrobić zdjęcie lub rozpisać na kartce układ klawiszy, żeby później umieścić je na swoim miejscu. Najdelikatniej jak umiemy wyjmujemy każdy klawisz z osobna. Następnie przygotowujemy sobie ciepłą wodę z płynem i wkładamy tam klawisze, delikatnie je myjemy i osuszamy miękką ściereczką. Klawiaturę delikatnie odkurzamy pędzelkiem, możemy ją także przetrzeć wacikami do uszu nasączonymi alkoholem izopropylowym. Czekamy aż klawisze dobrze wyschną, najlepiej zostawić je na kilka godzin. Nie wkładamy ich jeżeli są wilgotne. Na koniec umieszczamy je na swoim miejscu.

Aby nasza klawiatura dłużej była czysta należy unikać nad nią jedzenia i picia. Co jakiś czas używamy sprężonego powietrza i wydmuchujemy zabrudzenia, szczeliny między klawiszami przecieramy wacikiem do uszu nasączonym alkoholem. Powierzchnię klawiatury przecieramy ściereczką nasączoną alkoholem bądź specjalnymi ściereczkami. Dzięki tym zabiegom nasza klawiatura dłużej pozostanie jak nowa.

 
Jak czyścić komputery? Mały poradnik dla każdego

Jak czyścić komputery?Jak czyścić komputery? Mały

Zarządzanie wiedzą i sposoby jej konwersji

Zarządzanie wartościami materialnym jest niezwykle prostą czynnością, ale c

Strony firmowe

Strona internetowa

Tworzeniem stron internetowych zajmują się wykwalifikowani informatycy, którzy ...

Systemy CMS

Jest wiele różnych systemów zarządzania treścią. W oparciu o nie tworzy się now...

Technika realizacji strony www

Projektowanie stron internetowych to dość długotrwały proces, który obejmuje st...