Programy wspomagające firmy są dla nas tylko często niezrozumiałymi skrótami z języka angielskiego, ale tak naprawdę to niezwykle przydatne narzędzia i oprogramowania, które pozwalają firmie na bardziej efektywne działanie.

Wiele firm na szeroką skalę wykorzystuje systemy CRM, które pozwalają na budowanie satysfakcjonujących dla obu stron relacji firmy z klientem. Jego zastosowanie ma wiele zalet, jest korzystne zarówno dla firmy jak i dla kontrahentów.

Więcej…

Jak poprawić relacje z klientami w firmie? Poprawne relacje z klientami w firmie są niezwykle istotne dla właściwego działania całego przedsiębiorstwa.

Jak sprawić, by były to kontakty dobrej jakości oraz jak sprawnie i szybko nawiązywać nowe relacje? Mogą nam w tym pomóc nowatorskie, ale niezwykle skuteczne systemy CRM. Są to aplikacje, pozwalające nam na lepsze i trwalsze nawiązywanie relacji z klientami oraz jednocześnie znacznie zwiększenie zysków ze sprzedaży w naszej firmie.

Więcej…

Bardzo często na specjalistyczne systemy informatyczne decydują się wyłącznie duże firmy i korporacje, które mają odpowiednie środki w budżecie przeznaczone właśnie na tego typu działania.

Poza tym wdrożenia systemów informatycznych wymagają także sporo czasu, który potrzebny jest na wprowadzenie zmian. W przypadku małych i średnich firm problem polega na tym, że te firmy nie mają wystarczającej ilości czasu, który mógłby zostać przeznaczony na wdrożenie nowego systemu.

Więcej…
Interpreter i kompilator

Narzędzia programistyczne służące do tłumaczenia kodu źródłowego do postaci zrozumiałej dla komputera dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich to interpretery. Moduły tego typu wchodzą na przykład w skład Basica i innych prostych języków programowania przeznaczonych dla początkujących programistów.

Interpreter zamienia tekst źródłowy napisanego programu wiersz po wierszu w kod maszynowy. Z jednej strony oznacza to duże ułatwienie podczas pisania programu - nie musi być ukończony, aby można go było wystartować.

Dzięki temu na bieżąco możemy kontrolować efekty pracy. Z drugiej jednak strony do uruchamiania programów niezbędne jest wcześniejsze załadowanie do pamięci środowiska programistycznego, w którym dany program został napisany. Powód jest prosty: w przypadku języków używających interpretera program jest wykonywany tylko na bieżąco, ponieważ nie jest możliwe utworzenie uruchomieniowego pliku z rozszerzeniem EXE czy tez kiedyś COM. W trakcie pisania dobrze od czasu do czasu uruchomić go, aby sprawdzić, czy nie zawiera błędów. Kiedy interpreter napotka błąd, przerywa wykonywanie programu w miejscu, w którym wystąpił i wyświetla odpowiedni komunikat.

Programiści używają języków programowania, w których do tłumaczenia kodu źródłowego do postaci gotowego programu wykorzystywany jest tak zwany kompilator.

Jest to specjalne narzędzie, które nie zamienia napisanego programu wiersz po wierszu, lecz najpierw sprawdza wszystkie funkcje, instrukcje i zmienne, czy nie występują w nich błędy, a następnie zamienia całość w wykonywalny moduł EXE.

W rezultacie na dysku zostaje zapisany plik stanowiący gotowy program. Do jego uruchamiania nie potrzebujemy otoczenia programistycznego, w którym został napisany. Możemy go skopiować na dyskietkę i po przeniesieniu wystartować na przykład na komputerze znajomego. Najlepiej otworzyć okno Eksploratora i dwukrotnie kliknąć dany plik myszą.

Jest to możliwe dzięki temu, że kompilator zawiera w końcowym pliku wszystkie zasoby niezbędne do jego uruchomienia. Program otrzymany w ten sposób jest znacznie szybszy niż tłumaczony przez interpreter. Jeżeli jednak utracimy w jakiś sposób jego kod źródłowy, praktycznie nie będzie możliwe poddanie go dalszym modyfikacjom.

 
Monitory dotykowe - zasada działania, zastosowanie, przemysł

Monitor dotykowy w przemyśleNowe rozwiązan

Era aparatów cyfrowych

Era aparatów cyfrowychWraz z erą aparatów cyfrowych roz

Strony firmowe

Strona internetowa

Tworzeniem stron internetowych zajmują się wykwalifikowani informatycy, którzy ...

Systemy CMS

Jest wiele różnych systemów zarządzania treścią. W oparciu o nie tworzy się now...

Technika realizacji strony www

Projektowanie stron internetowych to dość długotrwały proces, który obejmuje st...