Programy wspomagające firmy są dla nas tylko często niezrozumiałymi skrótami z języka angielskiego, ale tak naprawdę to niezwykle przydatne narzędzia i oprogramowania, które pozwalają firmie na bardziej efektywne działanie.

Wiele firm na szeroką skalę wykorzystuje systemy CRM, które pozwalają na budowanie satysfakcjonujących dla obu stron relacji firmy z klientem. Jego zastosowanie ma wiele zalet, jest korzystne zarówno dla firmy jak i dla kontrahentów.

Więcej…

Jak poprawić relacje z klientami w firmie? Poprawne relacje z klientami w firmie są niezwykle istotne dla właściwego działania całego przedsiębiorstwa.

Jak sprawić, by były to kontakty dobrej jakości oraz jak sprawnie i szybko nawiązywać nowe relacje? Mogą nam w tym pomóc nowatorskie, ale niezwykle skuteczne systemy CRM. Są to aplikacje, pozwalające nam na lepsze i trwalsze nawiązywanie relacji z klientami oraz jednocześnie znacznie zwiększenie zysków ze sprzedaży w naszej firmie.

Więcej…

Bardzo często na specjalistyczne systemy informatyczne decydują się wyłącznie duże firmy i korporacje, które mają odpowiednie środki w budżecie przeznaczone właśnie na tego typu działania.

Poza tym wdrożenia systemów informatycznych wymagają także sporo czasu, który potrzebny jest na wprowadzenie zmian. W przypadku małych i średnich firm problem polega na tym, że te firmy nie mają wystarczającej ilości czasu, który mógłby zostać przeznaczony na wdrożenie nowego systemu.

Więcej…
Dodatki na bloga

Dodatki na blogaPosiadanie strony w Internecie lub cyfrowego pamiętnika (blog) to w obecnych czasach niemalże konieczność. Sporo osób tworzy czy to firmowe czy prywatne witryny, pokazując się szerszej społeczności sieciowej.

W przypadku witryn korporacyjnych sprawa jest zwykle prostsza, bo prezentacja ma swój ściśle określony cel. Pokazujemy ofertę, cennik, historię, informacje kontaktowe, itp. Gośćmi są zwykle klienci.

W przypadku witryny osobistej czy wirtualnego pamiętnika, też zwykle mamy o czym pisać, bo w przeciwnym wypadku przecież nie myślelibyśmy o swoim miejscu w sieci. Często jednak zastanawiamy się, jak naszą stronę czy bloga uatrakcyjnić.

Księga gości

Księgi gości są od dawna niezwykle popularnym gadżetem czy to do osobistej czy do firmowej strony. Księga pozwala gościom pozostawić po sobie ślad na witrynie. Zazwyczaj są to znajomi czy po prostu ludzie, którzy przypadkiem trafili do nas i coś ich zainteresowało - treść czy choćby szata graficzna witryny.

Forum dyskusyjne

Niektórzy webmasterzy idą dalej i zakładają na stronie forum dyskusyjne. Pozwala to budować przy naszej stronie rodzaj cyfrowej społeczności, jednak sprawdzi się tylko, gdy strona jest bardzo popularna, a odwiedzający ją internauci skorzy do dyskusji. Jeżeli nasza strona nie spełnia powyższych warunków, to powinniśmy, choć początkowo, przemyśleć jednak założenie księgi gości.

Gry online

Zazwyczaj jednak znamy mniej więcej profil odwiedzających nas gości. Jeżeli podejrzewamy ich, że mogą chcieć od czasu do czasu rozerwać się, to gry online będą dobrym wyborem. Można na przykład wygospodarować niewielki fragment witryny i wstawić puzzle online. Odwiedzający stronę gość zostanie zachęcony miniaturą obrazka i listą wyników najlepszych graczy. Gdy będzie chciał zmierzyć się z innymi graczami, może spędzić na nasze stronie całe godziny, a może nawet często wracać. Oczywiście puzzle możemy wstawić na stronę za darmo.

Informacje - systemy news

Jeżeli dalecy jesteśmy od podejrzewania naszych drogich gości o uleganie rozrywkom, możemy pomyśleć o czymś poważniejszym. Być może odpowiednim wyborem będą newsy z kraju czy aktualne notowania z giełd. Dużo zależy od tego, co według naszych przewidywań zainteresuje gości. W końcu to dla nich, nie dla nas, tak naprawdę stworzyliśmy stronę.

Sondy i ankiety

A gdy nie jesteśmy pewni czy możemy zaufać swoim przewidywaniom, możemy także zwrócić się do samych gości. Z pomocą przyjdą nam tu serwisy udostępniające darmowe sondy i ankiety. Odpowiednio zadane pytanie, powie nam wiele o gościach i pozwoli z dużą precyzją zaplanować dalszy rozwój strony.

Statystyki

Gdy wzbogacimy stronę, pozostaje tylko dodać licznik, lub co bardziej przydatne - statystyki. Dadzą nam one orientację czy witryna jest odwiedzana, a jeżeli tak, czemu to zawdzięczamy. Dowiemy się też gdzie na świecie mieszkają nasi goście, jakimi systemami się posługują, czy też jaką mają ustawioną rozdzielczość ekranu. Szybko także możemy zauważyć wzrost zainteresowania naszym blogiem czy witryną i przeprowadzić śledztwo aby dowiedzieć się, co jest tego przyczyną.

A najistotniejsze jest, że wszystkie opisane dodatki możemy znaleźć za darmo w Internecie. A gdy tego nam będzie mało, to być może nawet uda nam się dowiedzieć, jak zarabiać na blogu…

 
Portale społecznościowe

Portale społecznościoweOstatnio coraz wi

HTML - podstawy

Podstawy HTMLDokument HTML jest zwykłym plikiem tekstowym

Strony firmowe

Strona internetowa

Tworzeniem stron internetowych zajmują się wykwalifikowani informatycy, którzy ...

Systemy CMS

Jest wiele różnych systemów zarządzania treścią. W oparciu o nie tworzy się now...

Technika realizacji strony www

Projektowanie stron internetowych to dość długotrwały proces, który obejmuje st...